Wszystko na temat naszej pasji- Rękodzieło

0
Wszystko na temat naszej pasji- Rękodzieło

Dlaczego w sklepie metaldesign24.pl znajdują się tylko przedmioty ręcznie wykonane?

Rękodzieła charakteryzują się indywidualnym podejściem do wykonania. Rzemieślnicy pracujący nad danym modelem są zawsze w stanie coś zmienić, wedle pomysłów własnych jak i klienta. Efektem takiego podejścia jest szeroka oferta metalowych figurek

Jak widać na kilku powyższych przykładach, wykonaliśmy modyfikacje modelu malarza artysty LS011 oraz samochodu Bugatti oldtimer CA001 (ręczne malowanie na czerwono). 

Żaden element Naszych dzieł nie został wyprodukowany przez maszynę. Oczywiście wspomagamy się prasami, urządzeniami do cięcia i spawarkami ale to niezbędne. Kilka miesięcy temu nawiązaliśmy współpracę z lokalną firmą zajmującą się grawerunkiem laserowym. Bazując na doświadczeniu w grawerowaniu, zdecydowaliśmy się na grawer laserowy podstaw Naszych rękodzieł. Osobiście doglądamy również tego etapu, nanosimy poprawki i zawsze jesteśmy w kontakcie z klientem po to, by spełnić Państwa oczekiwania na to "coś" wyjątkowego.

Dlaczego nie korzystamy z druku 3D lub maszyn, które wykonają to samo?

Druk 3D to całkiem nowa technologia, która z czasem zdobywa wielu fanów. Jednak z tego co nam wiadomo nie jest w stanie zapanować nad metalami których używamy, w sposób taki jak robimy to my. Widzieliśmy maszyny które w mgnieniu oka są w stanie z drutu zrobić wieszak na ubrania i wiele innych potrzebnych rzeczy. Na tym polu ustępujemy pierwszeństwa przemysłowej produkcji dóbr typowo konsumpcyjnych. Jeśli jednak szukają Państwo czegoś z duszą, oddającego Wasz charakter lub łączącego walory dekoracyjne z praktycznymi- zapraszamy do zapoznania się z Naszą ofertą: Praktyczne dekoracje i ozdoby

Skąd taka cena? Dlaczego tak drogo?

Wiele razy słyszę to pytanie a odpowiedź nie jest taka prosta. 

Po pierwsze rękodzieło to nie jest produkt pierwszej potrzeby. Według mnie, rzeczy tego rodzaju kupujemy na specjalne okazje takie jak urodziny, wieczór kawalerski lub panieński, gwiazdkowy prezent lub trofeum za wyniki biznesowe, sportowe. Zatem nie ilość sprzedanych sztuk lecz jakość jest celem. 

Jakość ściśle łączy się z duszą rękodzieła, którą opisałem powyżej. Staranność wykonania wskazówek klienta lub realizacja wizji projektanta jest kluczowa. Zatem cena uzależniona jest nie tylko od materiałów, ale w większej roli od czasu jaki poświęcamy każdej figurce, stojakowi na wino lub przybornikowi.

Niepowtarzalność Naszych wyrobów to właśnie wartość. Obdarowany zawsze jest mile zaskoczony i pełen pozytywnych emocji. Większość zainteresowanych zawsze zwraca większą uwagę na rękodzieło niż na chińskie podróbki lub gadżety wątpliwego pochodzenia. To sprawia Nam największą satysfakcję.

 

Powyższe zdjęcie przedstawia wykonany po raz pierwszy stojak na doniczki według projektu jednej z klientek. Do wykonania użyto prętów o kwadratowym przekroju aby uzyskać surowy skandynawski styl. Całość pomalowano proszkowo w celu zabezpieczenia metalu przed korozją. Waga około kilku kilogramów podpowiada że będzie to przedmiot służący wiele lat, nawet w trudnych warunkach. Orientacyjna cena takiego kwietnika to 200 złotych.

Czy nie warto produkować coś potrzebniejszego?

Z punktu widzenia biznesowego oczywiście że tak. Produkując okucia, ogrodzenia lub inne konstrukcje metalowe zyski byłby pewnie większe. Klienci liczniejsi.

Firmę Asdom, która już od 2 pokoleń zajmuje się dekoracjami "produkcja masowa" jednak nie interesuje. Skupiamy się na mniej konkurencyjnej branży (jeśli można tak nazwać) jaką są dekoracje metalowe.

Generalnie słowo "produkcja" to coś czego unikamy. Rzemieślnicy nie są nastawieni na ilość a na staranność i wyjątkowe wykonanie. Poniższe zdjęcie oddaje skupienie z jakim pan Janek łączy elementy figurki.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Blog wpisy

Jak powstaje najlepsze polskie rękodzieło metalowe
Reorganizacja, nowości i walentynki

Początek 2022 przynosi kilka kosmetycznych z pozoru zmian w naszym sklepie. Nieustannie ulepszamy działanie i dostępność naszych modelu i również sięgamy po nowych dostawców. Szalejące ceny spowodowane inflacją wprowadzają dozę niepewności w prowadzeniu działalności gospodarczej a na dodatek (lub dobicie) przyszedł "polski ład" czyli zmiany, zmiany, zmiany... właściwie miało być lepiej a jest jak jest.

Więcej tym artykule przeczytasz więcej na temat naszego spojrzenia na szanse i zagrożenia jakie stawia przed nami 2022 rok. Oraz dla cierpliwych którzy doczytają ten artykuł do końca kilka niespodzianek.

Blackfriday 2021- Hit czy kit

Blackfriday czyli tradycja rozpoczęcia sezonu zakupów przedświątecznych. W USA jest to piątek po Dniu Dziękczynienia.

Jak to jest u Nas w kraju? Jak w Polsce zmodyfikowaliśmy święto komercji?

Jak kupować by nie przepłacać na pozornych promocjach, zobacz jaki jest Nasz punkt widzenia i propozycja najtańszych zakupów.

Jesienne inspiracje: Dzień chłopaka i dzień nauczyciela

Jak co roku przychodzi jesień. Dni są coraz krótsze. Robi się coraz zimniej.

Jeśli i Wam doskwiera nuda zobaczcie co ciekawego przygotowaliśmy na nadchodzące okazje do wręczenia oryginalnego prezentu.

30 września dzień chłopaka a już za pasem dzień nauczyciela 14 października.

Sprawdź co przygotowaliśmy na najbliższe okazję i jak sprawić radość wręczając jedno z naszych rękodzieł.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl