Wszystko na temat naszej pasji- Rękodzieło

0
Wszystko na temat naszej pasji- Rękodzieło

Dlaczego w sklepie metaldesign24.pl znajdują się tylko przedmioty ręcznie wykonane?

Rękodzieła charakteryzują się indywidualnym podejściem do wykonania. Rzemieślnicy pracujący nad danym modelem są zawsze w stanie coś zmienić, wedle pomysłów własnych jak i klienta. Efektem takiego podejścia jest szeroka oferta metalowych figurek

Jak widać na kilku powyższych przykładach, wykonaliśmy modyfikacje modelu malarza artysty LS011 oraz samochodu Bugatti oldtimer CA001 (ręczne malowanie na czerwono). 

Żaden element Naszych dzieł nie został wyprodukowany przez maszynę. Oczywiście wspomagamy się prasami, urządzeniami do cięcia i spawarkami ale to niezbędne. Kilka miesięcy temu nawiązaliśmy współpracę z lokalną firmą zajmującą się grawerunkiem laserowym. Bazując na doświadczeniu w grawerowaniu, zdecydowaliśmy się na grawer laserowy podstaw Naszych rękodzieł. Osobiście doglądamy również tego etapu, nanosimy poprawki i zawsze jesteśmy w kontakcie z klientem po to, by spełnić Państwa oczekiwania na to "coś" wyjątkowego.

Dlaczego nie korzystamy z druku 3D lub maszyn, które wykonają to samo?

Druk 3D to całkiem nowa technologia, która z czasem zdobywa wielu fanów. Jednak z tego co nam wiadomo nie jest w stanie zapanować nad metalami których używamy, w sposób taki jak robimy to my. Widzieliśmy maszyny które w mgnieniu oka są w stanie z drutu zrobić wieszak na ubrania i wiele innych potrzebnych rzeczy. Na tym polu ustępujemy pierwszeństwa przemysłowej produkcji dóbr typowo konsumpcyjnych. Jeśli jednak szukają Państwo czegoś z duszą, oddającego Wasz charakter lub łączącego walory dekoracyjne z praktycznymi- zapraszamy do zapoznania się z Naszą ofertą: Praktyczne dekoracje i ozdoby

Skąd taka cena? Dlaczego tak drogo?

Wiele razy słyszę to pytanie a odpowiedź nie jest taka prosta. 

Po pierwsze rękodzieło to nie jest produkt pierwszej potrzeby. Według mnie, rzeczy tego rodzaju kupujemy na specjalne okazje takie jak urodziny, wieczór kawalerski lub panieński, gwiazdkowy prezent lub trofeum za wyniki biznesowe, sportowe. Zatem nie ilość sprzedanych sztuk lecz jakość jest celem. 

Jakość ściśle łączy się z duszą rękodzieła, którą opisałem powyżej. Staranność wykonania wskazówek klienta lub realizacja wizji projektanta jest kluczowa. Zatem cena uzależniona jest nie tylko od materiałów, ale w większej roli od czasu jaki poświęcamy każdej figurce, stojakowi na wino lub przybornikowi.

Niepowtarzalność Naszych wyrobów to właśnie wartość. Obdarowany zawsze jest mile zaskoczony i pełen pozytywnych emocji. Większość zainteresowanych zawsze zwraca większą uwagę na rękodzieło niż na chińskie podróbki lub gadżety wątpliwego pochodzenia. To sprawia Nam największą satysfakcję.

 

Powyższe zdjęcie przedstawia wykonany po raz pierwszy stojak na doniczki według projektu jednej z klientek. Do wykonania użyto prętów o kwadratowym przekroju aby uzyskać surowy skandynawski styl. Całość pomalowano proszkowo w celu zabezpieczenia metalu przed korozją. Waga około kilku kilogramów podpowiada że będzie to przedmiot służący wiele lat, nawet w trudnych warunkach. Orientacyjna cena takiego kwietnika to 200 złotych.

Czy nie warto produkować coś potrzebniejszego?

Z punktu widzenia biznesowego oczywiście że tak. Produkując okucia, ogrodzenia lub inne konstrukcje metalowe zyski byłby pewnie większe. Klienci liczniejsi.

Firmę Asdom, która już od 2 pokoleń zajmuje się dekoracjami "produkcja masowa" jednak nie interesuje. Skupiamy się na mniej konkurencyjnej branży (jeśli można tak nazwać) jaką są dekoracje metalowe.

Generalnie słowo "produkcja" to coś czego unikamy. Rzemieślnicy nie są nastawieni na ilość a na staranność i wyjątkowe wykonanie. Poniższe zdjęcie oddaje skupienie z jakim pan Janek łączy elementy figurki.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Blog wpisy
Jak powstaje najlepsze polskie rękodzieło metalowe
Najlepsze prezenty ślubne i pamiątki z wakacji

Dni są coraz krótsze, temperatura spada- to znak że mijają wakacje. Nic jednak straconego! W Naszej ofercie znajdziesz wiele pamiątek z udanego wyjazdu a także figurek przedstawiających Twoją ulubioną wakacyjną aktywność: Surfing, Jazda na rowerze, Bieganie i wiele innych sytuacji życiowych podkreślających Twoją pasję.

Ku końcowi zbliża się również sezon ślubny. Czy jednak na pewno? Przez wiele miesięcy obostrzeń wiele wesel musiało być przełożonych. Co za tym idzie pary decydują się na ślub w tygodniu oraz w miesiącach pozornie nienadających się na tego typu wydarzenie. Pragnącym ze smakiem udekorować uroczystość weselną w industrialnym stylu lub w minimalistycznym skandynawskim wydaniu wychodzimy naprzeciw! Sprawdź co przygotowaliśmy, czytaj dalej.

3 edycja kraków green film festival, Seidorf Triathlon i wiele więcej...

W ostatnim czasie mieliśmy pełne ręce roboty, ostatnie kilka tygodni to kolejne wyzwanie stworzenia dekoracji na Kraków green film festival oraz na lokalną imprezę sportową Seidorf Triathlon.

Przeprowadziliśmy kilka modyfikacji w procesie zamawiania dekoracji z grawerunkami, teraz jeszcze bardziej można personalizować zamówienia.

Więcej w kolejnej części artykułu...

Życie i zakupy w okresie pandemii koronawirusa

W dobie panującej na całym świecie pandemii koronawirusa, sklepy stacjonarne oraz galerie handlowe zostały zamknięte.

Czy pandemia koronawirusa wymusza na konsumentach zmianę sposobu sposobu przeprowadzania zakupów?

Na jakie zagrożenia w okresie epidemii jesteśmy narażeni kupując przez Internet lub odbierając zamówienia?

Te i wiele innych pytań zadaje sobie każdy przedsiębiorca ale i klient.

Nie mamy wiedzy kiedy zagrożenie może zniknąć, tak by było jak dawniej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl